BOLU MUDURNU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINA (LİSELERE) YERLEŞTİRME

İLÇEMİZDE ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINA (LİSELERE) YERLEŞTİRME

               İlçemiz  okullarında 2017-2018 öğretim yılında  yürütülen akademik  derslerdeki  öğretim çalışmaları,  destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ve proje çalışmalarıyla daha verimli hale getirilmeye çalışılmıştır.  Bu çalışmalar sonucunda ortaöğretime yerleşme  durumlarına bakıldığında öğrencilerimizin önceki yıllara göre başarılarında artış olduğu görülmektedir.  

               2018 yılı Ortaöğretim Kurumlarına 1. Yerleştirme  Sonuçlarına göre 30 öğrencimiz  sınav puanlarıyla, 151 öğrencimiz yerel yerleştirmeyle  ortaöğretim kurumlarına (liselere) yerleştirilmiştir. Geçtiğimiz öğretim yılında ilçemizden Fen Liselerine  öğrenci yerleşemezken;  bu sene sonunda 9 öğrencimiz Fen Liselerine, 2 öğrencimiz  Sosyal Bilimler Lisesine, 21 öğrencimiz de yine sınav puanı ile öğrenci alan Anadolu  Liselerine yerleşmişlerdir.

               Birinci yerleştirme sonunda ilçemizde bulunan liselere 106 öğrenci yerleşmiş, 81 öğrencimiz de ilçemiz dışındaki ortaöğretim kurumlarına (liselere)  yerleşmiştir.

               Öğrencilerimizin akademik yönden başarılarına katkıları bulunan  ve çalışmalarında azim ve gayret gösteren  tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  Başarıda sınırın olmadığından hareketle önümüzdeki öğretim yılında  büyük bir özveri ile çalışarak başarılarımızı daha da yükselteceğimize yürekten inanıyoruz.  Bu noktada okul yöneticilerine , eğitim ile ilgilenen herkese özellikle öğretmenlerimize ve  öğrencilerimize  güveniyoruz.

Hukümet Konağı Kat 3 Bolu/Mudurnu - 0 374 280 15 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.