BOLU MUDURNU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fotoğraf Yarışmasında TÜRKİYE 2.si olduk

Fotoğraf Yarışmasında TÜRKİYE 2.si olduk

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ve Expo 2016 Antalya Ajansının işbirliği ile Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi organizasyonun tanıtımını kırsal alana kadar duyurabilmek için kadın çiftçilerimizin çocuklarının katılımı ile 81 ilimizde "Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa" projesi kapsamında bir Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir.

Bu yarışma ile çocuklarımıza doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak, çiçeklerin kültür mirasını olduğunu, onların biyolojik hayata değer kattığını öğretmek, tarımın insan yaşamındaki önemini küçük yaşlardan itibaren fark ettirebilmek, Türkiye´nin sahip olduğu bitkisel zenginliğin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden sevdikleri çiçekleri, yaşadıkları doğayı görebilmek amaçlanmıştır.

Uygulanan proje kapsamındaki yarışma sonucunda her ilde birinci seçilen fotoğraf sahibi çocuklar 1´er adet Dijital Fotoğraf Makinesi ile ödüllendirilmiştir. İllerden gelen il birincisi fotoğraflar jüri tarafından değerlendirilmiş olup Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü fotoğraflar belirlenmiştir. Türkiye birincisi seçilen fotoğrafın sahibine 1 adet Laptop, ikincisi Tablet PC ve kılıf, üçüncüsü Tablet PC ile ödüllendirilecektir. Dereceye giren çocukların, kadın çiftçi olan anneleriyle birlikte Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi´nin açılışına katılımları sağlanacak ve ödülleri teslim edilecektir.

Türkiye 2.si olan öğrencimiz Çetin SOLUN ve danışman öğretmeni Mehmet ÇELTEK´i tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

20-04-2016

Hukümet Konağı Kat 3 Bolu/Mudurnu - 0 374 280 15 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.