BOLU MUDURNU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail ÖZARSLAN 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

              Devletimiz, iki yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi ülkemiz üzerinde hain emelleri,  sinsi planları olanlar  tarafından  iç ve dış işbirlikçilerinin de yardımıyla tarihinin en ağır, menfur saldırılarından biriyle karşı karşıya kalmıştır. Devletimizin kendi silahlı kuvvetleri mensupları olarak bilinen bir kısım hainler bu milletin silahlarını yine aziz ve fedakar milletimize doğrultmuşlar, kendi uçaklarımızla  kahraman milletimizin üzerine bombalar yağdırarak kanlı bir darbe teşebbüsünde bulunmuşlar ve tarihimizde benzeri görülmemiş bir ihanet ortaya koymuşlar, milletimizin bütünlüğünü hedef alarak 248 vatandaşımızın şehit olmasına ve 2196 vatandaşımızın yaralanmasına sebep olmuşlardır.

              Böylesine  kalleş, ağır darbe ve ihanet teşebbüsü karşısında  milletimizin asil evlatları, özünde var olan asaletiyle bütün mazlum milletlere örnek olacak şekilde herhangi bir ayrım gözetmeksizin tek vücut, tek yürek olmuş, vatanın bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali uğrunda canlarını ortaya koyarak kanlı darbe girişimini bastırmış, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla ihanetin başarıya ulaşmasını engellemişlertir.

               Devletimiz, devam eden süreçte ülkemize karşı yapılan bu ve buna benzer saldırılarla mücadelede kararlılığını ortaya koymuş, ülkemiz içinde ve dışında açık, sinsi ve namert düşmanlarımızı, terör örgütlerini bertaraf etme yolunda önemli başarılar elde etmiştir.  İşbirlikçi hainler bir bir ele geçirilmekte, gerekenler yapılmaktadır. Hiç şüphesiz bundan sonra da ülkemize karşı yapılan hain, sinsi saldırılara karşı kararlılıkla mücadeleye devam edilecek, gizli emeller ve planlar karşısında gerekli önlemler alınacaktır. Ülkemiz üzerinde gizli hesapları olanlar, bu millete ihanet edenler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar, necip milletimiz bu güzel vatanda daha da güçlenerek hür ve bağımsız yaşamaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti daima payidar kalacaktır.

              Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin bütünlüğünü bozma, istiklal ve istikbalini yok etme amaçlı yapılan bu kalkışmanın kısa zamanda sona ermesinden dolayı yüce rabbime sonsuz hamdediyorum.  Vatanın ve milletin bekası uğrunda imanla, inançla gözlerini kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm şehit ailelerimize sabır ve metanet diliyor, kahraman gazilerimize acil şifalar, esenlikler diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                                                 Nail ÖZARSLAN

                                                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hukümet Konağı Kat 3 Bolu/Mudurnu - 0 374 280 15 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.